stressiz taşınma

Stressiz bir taşınma dönemi geçirmek isteyenler için, önerilecek en önemli husus, iyi bir nakliye şirketi araştırmalarıdır. Bunun yanı sıra, kırılacak eşyalar ve diğer eşyalar için koli temini, hangi eşyanın hangi koliye konulacağı gibi detaylar, taşınan kişiler için önem taşıyan konulardandır. Taşınacak aileleri ya da kişileri strese sokacak en önemli konulardan bir diğeri de, paraca değerli olan eşyaların, başına gelebilecek hasarlar olmaktadır.

Antika eşyalar, kıymetli cam, kristal ve porselen objeler, kolayca kırılma veya çatlamaya müsait eşyalardandır. Beyaz eşyaların veya mobilyaların da hasar alması söz konusu olabilir. İster nakliye firması seçilsin, isterse kişisel imkanlar ile gerçekleştirilsin, taşınacak kişiler için bütün bu kötü olasılıklar ağır stres kaynağı olmaktadır.

Nakliyat ve Taşımacılığa Dair Aklınıza Takılan Her Türlü Fiyatlandırma Bilgisine ve Soru İşaretine Bizi Arayarak Cevap Bulabilirsiniz.
Güvenilir Bir Nakliye Şirketi İle İşe Başlamak

Taşınacak kişiler, taşınma işlemlerini güvenilir bir nakliye şirketi ile yaparlarsa, taşınma işlemi sanıldığı kadar yorucu ve endişe verici olmaktan çıkacaktır. Nakliye şirketi seçerken, dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Kriter olarak hangi özellikleri seçmek gerekir? Güvenilir bir nakliye şirketi seçmek için, en önemli kriter, nakliye şirketinin tanınmış veya denenmiş bir firma olmasıdır. Daha önceden, ilgili nakliye şirketinden hizmet almış kişilerin yorumları önem taşır.

Bu konuda, yazılı ve görsel basından firma hakkında, detaylı araştırma yapmak gerekir. Yeterli ekipman ve uzman taşıma personeline sahip olması, bir nakliye şirketi için tercih edilme sebeplerindendir.

Profesyonel bir nakliye şirketi, taşınma esnasında, bütün eşyaları kırılma veya hasar almaya karşı sigorta yapacaktır.

Stressiz Bir Taşınma Dönemi Geçirmek İsteyenler İçin Seçilecek Nakliye Şirketinde Aranan Özellikler

Nakliye şirketinden hizmet alanların olumlu yorumları, firma seçiminde önem taşır. Nakliye şirketinin, ev ya da ofis taşımacılığına uygun bir nakliye aracına sahip olması önemlidir. Yeterli büyüklükte, farklı eşya grupları için ayrı bölmelerin bulunması ve mesafeye dayalı olarak oluşacak sarsıntıya karşı, dayanıklı özellikte araç temini önem taşır.

uygun fiyat kaliteli nakliyat

Nakliyat sırasında, araç kullanan kişilerin, dikkatli ve tecrübeli olması eşyaların nakil sırasında hasar görmemesi için önemlidir. Nakliyat firmasında görev yapan taşıma personeli kadrosunun, alanında uzman kişilerden seçilmiş olması, tercih için önemli kriterlerdendir.

Nakliye şirketinin bazı durumlar için, asansörlü taşıma işlemine uygun teçhizat ve donanımının olması da önemlidir. Bazı büyük siteler ve dar alanlar için, asansörlü taşıma gerekli olmaktadır.

Taşınma Sırasında Eşyalarda Hasar Oluşumunu Önlemenin Yolları

Nakliyat sırasında, eşyalarda oluşabilecek her türlü hasara karşı, önceden yapılmış bir taşınma planı önem taşır. Taşınacak kişi eşyalarını kendi imkanları ile taşımak yerine, şayet bir nakliyat firması ile taşıyacaksa, yapılacak plan ona göre şekillenir.

Nakliyat firması seçilirken, taşıma işlemini yapan kişilerin alanında uzman olması önem taşır. Beyaz eşyaların taşınırken belli yerlerden tutulması, eşyaların hasar almaması için önemlidir. Taşıma personelinin, mobilyaların montaj ve de montaj işlemlerini yapabilecek ustalıkta olması, taşınma sonrası mobilyaların kurulumunda önem taşır.

Sağlam ve yeterli sayıda kolilerin olması, taşınacak cam, porselen gibi objeler ile avize gibi cam eşyaların kırılmadan ilgili yere naklinde önem taşıyan bir diğer husustur. Saksı ve çiçeklerin de zedelenmeyecek şekilde sarılması önem taşımaktadır.

Taşınma İşleminde Nakliyat Şirketi Kullanmayacakların İzlemesi Gereken Yollar

Taşınırken nakliyat şirketi kullanmayıp, kendi imkanları ile taşınacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir:

Taşınmadan önce bir plan yapıp, eşyaların listesini çıkarmak ilk aşamada yapılması gerekenlerdendir. Kullanılmayacak eşyaların temizlenmesi yönünden, taşınma zamanları en ideal zamanlardır. Uygun boyutlarda seçilecek, irili, ufaklı çok sayıda koli temin etmek yararlı olacaktır. Kolilerin sağlam yapılmış olması, eşyaların zarar görmemesi açısından önemlidir.

Kırılacak derecede hassas eşyaların aynı kolilerde olması gerekmektedir. Kolilerin üzerine yazılacak içerikler, taşınma işleminden sonra gelen, eşyaların tasnif aşamasında önem taşır. Ayrıca taşınma işlemine başlamadan önce, su, doğalgaz, elektrik gibi aboneliklerin de kapattırılması, ilk etapta yapılması gerekenler listesindedir. Buzdolabının bir gün önceden temizlenip, fişinin çekilmesi önemlidir. Tüm beyaz eşyalar için balonlu naylon ile birkaç kez sarma işlemi, eşyaların emniyeti için önem taşımaktadır.